Vítejte na stránkách PEKK Consulting, IT specialistů s více než 15 lety zkušeností v oboru

Kde nás najdete

Tanvald, ČR

Otevírací doba

Po – pá: 8:00 – 17:00

a

Cloudová řešení

Nechte plavat interní servery a získejte čas na vaši hlavní činnost, ušetřete náklady na výpočetní techniku a mějte jistotu, že jsou vaše data v naprostém bezpečí. Jak? Díky virtualizaci infrastruktury a cloudovému řešení.

Využití cloudů a virtualizace jsou dnes ve firmách běžnou praxí. Co z těchto technologií vytěžíte a proč je ve firmě zavádět? Virtualizace vám umožní například na jednom fyzickém hardwaru provozovat několik oddělených jednotek současně. Lépe tak využijete výpočetní zdroje. Virtualizovat lze hardware i software; typicky jsou to servery, aplikace, úložiště nebo desktopy.    

Co pro vás zajistíme

 • Analyzujeme vaše požadavky a doporučíme konkrétní využití virtualizace infrastruktury nebo cloudových řešení pro vaši společnost,
 • přechod na virtuální prostředí a migraci infrastruktury do cloudu zvládneme za vás,
 • pokud máte zájem, nastavíme zálohování a obnovu dat (obnovení po havárii),
 • uvedeme řešení do provozu a řádně jej otestujeme,
 • nastavíme KPI, na základě kterých můžete dále optimalizovat cloudové řešení nebo virtualizované prostředí,
 • v případě problémů a kdykoli jindy vám rádi poskytneme technickou podporu.

Naše specializace

Vždy navrhujeme řešení šité na míru. Nemáme smlouvy s dodavateli cloudových služeb, takže si můžete být jisti, že vám vždy navrhneme to nejúčinnější řešení. Pokud máte zájem o služby v oblasti cloudových řešení, rádi vám pomůžeme najít nejlepší cestu pro virtualizaci ve vaší firmě.

 • Analýza současného řešení
 • Migrace dat
 • Záloha
 • Optimalizace

Hodnota pro váš podnik

Jednou z hlavních motivací pro virtualizaci a cloudová úložiště jsou finanční úspory. Vaší firmě odpadnou pořizovací i servisní náklady na výpočetní techniku a sníží se platby za energie: nepotřebujete například klimatizovat datové centrum. I o bezpečnost je dobře postaráno: kvalitní cloud chrání více bezpečnostních vrstev, než data na drtivé většině firemních serverů.

Rozhodnete-li se pro software jako službu (SaaS, například Google for Business, MS Office, e-mail či databáze), nemusíte řešit aktualizace ani platit za každou novou verzi systému. Díky cloudu i menší firma získá zdroje, k nimž by se jinak nedostala: například kvalitnější hardware nebo špičkový firewall.

A jak vše probíhá? Na základě analýzy požadavků od nás získáte konkrétní doporučení, jak využít virtualizaci infrastruktury nebo cloudová řešení. Zařídíme hladký přechod na virtuální prostředí i migraci infrastruktury do cloudu, vyřešíme zálohování a proces obnovy dat po havárii. Následuje definice ukazatelů výkonnosti (KPI), na jejichž základě lze dál cíleně optimalizovat cloudové řešení nebo virtualizované prostředí.

Výhody cloudových úložišť a virtualizace infrastruktury

 • Snížení komplexnosti IT na vaší straně a delegace na odborníky,
 • spolehlivé zabezpečení a centralizace  zálohování,
 • garantovaná dostupnost systémů a zařízení a zvýšená odolnost proti výpadkům efektivní využívání zdrojů a jejich flexibilní (re)alokace (tj. dynamické přidělování výkonu či místa podle aktuálních potřeb),
 • bezpečný přístup k datům a zdrojům kdykoli a odkukoli,
 • snadná škálovatelnost.

Pojďme spolupracovat!

Pokud vás naše služby zaujaly, neváhejte nám napsat. Rádi vás kontaktujeme a domluvíme nezávaznou schůzku. Na schůzce prodiskutujeme vaše požadavky a možnosti, navrhneme optimální řešení a další kroky k úspěšné implementaci.

Co můžeme udělat pro váš business?

Rychlý vzkaz

Další služby

Nabízíme komplexní služby v oblasti informačních technologií a business poradenství.

IT analýza

Analýza stavu IT s hodnotným výstupem pro zefektivnění vyžití IS

IT zabezpečení

Zabezpečení infrastruktury, citlivých dat i databází

Počítačové sítě

Efektivní řešení pro připojení v rámci infrastruktury