Vítejte na stránkách PEKK Consulting, IT specialistů s více než 15 lety zkušeností v oboru

Kde nás najdete

Tanvald, ČR

Otevírací doba

Po – pá: 8:00 – 17:00

a

Novinky

E-shop na WordPressu: Je oproti krabicovým řešením opravdu zdarma?

Jun 14, 2021 | malá firma, business poradenství, tipy a triky

Chystáte se rozjet váš první e-shop a plánujete, na jaké platformě poběží? E-shop na WordPressu může na první pohled vypadat opravdu lákavě: odpadá totiž placení pravidelného poplatku, spojeného s hotovými (krabicovými) řešeními. E-shopy na WordPressu i krabicová řešení mají svá pro a proti. Pekk vám srozumitelně vysvětlí přínosy i nástrahy obou variant a pomůže vám odpovědět na otázku, která z nich se hodí právě pro váš byznys.

Výběr platformy: Začněte definicí svých požadavků

Ještě před výběrem platformy si ujasněte svá očekávání ohledně fungování i vzhledu webu. Proveďte počáteční analýzu, podívejte se na konkurenční e-shopy ve vašem oboru a poznačte si všechny funkce, které budete potřebovat nyní i v budoucnu. Podívejte se, jak vypadají oblíbená krabicová řešení na českém trhu (Shoptet, eshop-rychle, Webnode a další) a jaké funkce, doplňky a tarify nabízí.

Na základě takovéto analýzy dokážete lépe vybrat vhodné e-shopové řešení nebo vysvětlit svému programátorovi, jak si představujete e-shop na WordPressu.

Hotové e-shopové řešení: Výhody a nevýhody

E-shopová platforma (krabicový e-shop) je skvělá v tom, že svůj byznys snadno a rychle rozjedete a můžete začít prodávat. Jaké jsou její další výhody a nevýhody?

Podpora po ruce, rozšiřující moduly a automatizovaný proces objednávky

Součástí pravidelného poplatku za krabicový e-shop je podpora, která vám pomůže s počáteční orientací v systému. Vaše problémy vyřeší ve stanovené reakční době a nestane se, že váš e-shop několik dní nepoběží. Správci se kromě toho starají o pravidelné aktualizace, vytváří nové funkce a zlepšují ty stávající. Svůj e-shop můžete kdykoliv doplnit rozšiřujícími moduly, vytvořenými na míru celému systému. To vám dává jistotu, že takové rozšíření e-shopu proběhne bez komplikací.

Celý objednávkový proces hotového e-shopového řešení je plně automatizovaný a otestovaný. To platí pro všechny kroky objednávky, napojení platební brány, zásilkových služeb i databáze zboží, z níž se objednané kusy automaticky odečítají. Součástí systému je také napojení na fakturační systém a automatické zasílání potvrzovacích e-mailů. Systém vám nachystá štítek na balík, který jen vytisknete a můžete odesílat. E-shopová řešení za vás myslí i na soulad s platnou legislativou (například EET pro český trh).

Otestovaný systém s jednoduchou administrací

Vývojáři krabicových řešení mají know-how, roky fungující a otestovaný systém, který neustále zlepšují. Starají se o bezpečnost a uživatelskou přívětivost e-shopu. Administrace bývá maximálně snadná tak, aby ji dokázal ovládat i člověk bez velkých technických schopností. 

Krabicové řešení je zcela jistě jednodušší variantou pro začínající majitele e-shopů, kteří se mohou lépe soustředit na rozjezd vlastního podnikání. E-shop jednoduše funguje, aniž byste museli řešit výpadky webu nebo nefunkčnost některých jeho prvků, integraci nových funkcí a jiné problémy.

E-shop na WordPressu s WooCommerce: Výhody a nevýhody

Redakční systém WordPress patří mezi open-source (zdarma dostupná) řešení: za jeho instalaci neplatíte nic. Na vás je však rozjezd i správa e-shopu. Jak je to s výhodami a nevýhodami tohoto přístupu?

Zpočátku šetříte peníze, ale investujete čas

Malý prodejce nemusí hned na rozjezdu podnikání platit pravidelné částky za hotové řešení. Většinu úvodního nastavení můžete zvládnout i sami. Čeká vás ale spousta samostudia, testování a postupu metodou pokus-omyl. Na konci by vám celý systém měl otestovat odborník, který vás upozorní na případné nefunkčnosti, napojí e-shop na platební brány a zásilkové služby nebo se postará o automatizovaný e-mailing.

Když ale váš e-shop přestane fungovat, čeká vás shánění odborníka, který na vás bude mít čas. Tomu se můžete snadno vyhnout: od začátku si nasmlouváte programátora, který vám bude k ruce při potížích nebo se postará rovnou o pravidelnou správu e-shopu. Tím ale mizí výhoda úspor oproti krabicovému řešení.

Stačí vám opravdový základ? S WordPressem můžete ušetřit

E-shop na WordPressu se dá zprovoznit poměrně levně, stačí-li vám jen opravdový základ. Programátor vytvoří jednoduchý e-shop a o fakturaci, zadávání dat do zásilkových systémů a další administrativu se staráte ručně. Tato varianta se hodí pro malé podnikatele, kteří prodávají například vlastnoručně vyrobené produkty, odbavují nižší desítky objednávek měsíčně a neplánují větší růst.

Flexibilita a jednotnost grafiky přes různé části kombinovaného webu

WordPress má oproti hotovým řešením výhodu větší flexibility, díky níž nabízí širší možnosti využití. Je ideální pro projekty, které spojují různé funkce na jednom webu: například e-shop s obsahovou sekcí a e-learningem nebo obsah s prodejem e-booku.

Na míru naprogramovaný e-shop na WordPressu vám dovolí graficky sladit jednotlivé části rozmanitého webu. Dá vám i volnější ruku při volbě designu: krabicové řešení oproti WordPressu nabízí jen předpřipravené šablony. Máte-li již fungující web na WordPressu, vyplatí se vám zřídit e-shop spíše v rámci existujícího webu, než kombinovat krabicové řešení s WordPressovou prezentací. Čekala by vás totiž práce se dvěma stránkami webu, které musíte sladit z hlediska brandu i grafiky.

Závěrečný souhrn: Klady a zápory obou řešení

V této části si přečtěte stručný výčet největších výhod a nevýhod e-shopu na WordPressu a hotového (krabicového) řešení.

WordPress + WooCommerce či jiný e-commerce plugin:

 • + Širši možnosti designu
 • + Ideální řešení pro kombinované projekty (například e-shop s obsahovým webem a e-learningem)
 • + V profesionálním provedení se hodí pro velké e-shopy, které přerostou krabicové řešení
 • + Vhodné pro malé podnikatele, kterým stačí základní e-shop a neplánují velký růst
 • – Vše od počátečního rozjezdu e-shopu přes správu a aktualizace si řešíte sami
 • – Potřebujete nasmlouvat zkušeného programátora, který vám pomůže v případě technických potíží

Hotové e-shopové (krabicové) řešení

 • + Ideální pro čistokrevný e-shop
 • + Snadno nastavíte a brzy prodáváte
 • + Dostupná podpora, která řeší vaše potíže i počáteční dotazy
 • + Pravidelný poplatek zahrnuje důležité aktualizace
 • + Možnost rozšíření o moduly, šité systému na míru
 • – Většinou méně možností grafického nastavení
 • – Počáteční náklady mohou být pro malé e-shopy relativně vysoké

WordPress nebo krabicový e-shop?

Hotová e-shopová řešení i e-shopy na WordPressu mají svá pro a proti. Začínajícímu majiteli e-shopu může hotové řešení ulehčit rozjezd a umožní mu začít brzy prodávat. E-shop na WordPressu se hodí pro malé podnikatele, kteří neplánují velký růst firmy, a také pro kombinované weby, které mimo e-shopu zahrnují i magazín, e-learningový modul či jiný obsah. Rozjezd minimalistického e-shopu na WordPressu vás může vyjít zpočátku levněji. Čeká vás ale shánění odborníků a některé úkoly (například administrativa) budete v takovém e-shopu řešit ručně.

Potřebujete poradit s výběrem nejvhodnějšího e-shopového řešení pro váš projekt nebo ještě víc ulehčit rozhodování mezi WordPressem a hotovým e-shopem? Obraťte se na Pekk nebo DNW a domluvte si s námi odbornou konzultaci, během níž se podíváme na vaše představy a požadavky a pomůžeme vám vybrat to nejlepší řešení pro váš byznys.

Naše služby

Nabízíme širokou škálu služeb, které můžeme uplatnit ve společnostech všech velikostí. Spolupracujeme jak s živnostníky, tak se zavedenými společnostmi a nadnárodními korporacemi. Neváhejte nás kontaktovat, pokud hledáte IT poradenství nebo poskytovatele IT služeb.

IT Zabezpečení

Komplexní zabezpečení IT infrastruktury, databází a citlivých dat, které jsou základem vašeho podnikání.

Počítačové sítě

Profesionální design, správa a zabezpečení podnikových počítačových sítí (LAN, WAN, VLAN, VPN).

Cloud Solutions

Úspora zdrojů a efektivnější využívání dostupnosti a zabezpečení virtuálních systémů.

Monitoring & Reporting

Monitorování využití zdrojů, využití serveru, aktivity zaměstnanců a další pro efektivní řízení společností.

Automatizace

Zefektivnění procesů a úspora peněz díky integraci IT, eliminace neefektivních procesů a zvýšení produktivity.

IT analýza

Nezávislá analýza podnikového IT a spousta inspirativních informací ke zvýšení efektivity vaší IT infrastruktury.

Kontaktujte nás

Pokud vás naše služby zaujaly, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se s vámi probereme vaše požadavky a možnosti, navrhneme optimální řešení a další kroky.

Jak můžeme pomoct zefektivnit vaše podnikání?

Rychlá zpráva