Vítejte na stránkách PEKK Consulting, IT specialistů s více než 15 lety zkušeností v oboru

Kde nás najdete

Tanvald, ČR

Otevírací doba

Po – pá: 8:00 – 17:00

a

Novinky

Home office: 7 důležitých bezpečnostních tipů pro každou firmu

Jan 22, 2021 | Uncategorized

Chcete vědět, jak svým zaměstnancům zajistíte opravdu bezpečný home office? Přečtěte si našich 7 tipů, v nichž se dozvíte, jak nechat vaše zaměstnance pracovat z domu bez zbytečných bezpečnostních rizik.

Práce z domova: Oblíbený benefit nebo bezpečnostní hrozba?

Práce z domova dnes představuje oblíbený benefit mnoha firem. V době koronavirové krize se pro spoustu společností stala novým způsobem fungování a mnoho lidí se přesunulo z kanceláří do domácího prostředí. Je ale třeba si uvědomit, že nedostatečné zabezpečení firemních systémů může spolu s neznalostí zaměstnanců napáchat velké škody.

Únik dat, finanční ztráty nebo pošramocená pověst jsou jen některá z rizik, která na vaše zaměstnance při práci z domova číhají. O dalších nástrahách si přečtěte v našem článku Home office: Jak nechat zaměstnance bezpečně pracovat z domova

7 bezpečnostních tipů pro práci z domova

Přinášíme vám ty nejdůležitější bezpečnostní tipy, díky nimž se vy i celá vaše firma dozvíte, jak správně zabezpečit zařízení a systémy při práci z domova. Naše tipy můžete použít také jako jednoduchý checklist kroků, které představují nezbytné minimum před tím, než zaměstnance pustíte s počítačem domů.

Tip číslo 1: Bezpečnostní audit

Před zahájením práce z domova proveďte bezpečnostní audit. Nastavte všechny systémy tak, aby mohly fungovat na dálku. Nezapomeňte ani na VPN (soukromé privátní sítě, které zajistí bezpečnou komunikaci mezi vzdálenými zařízeními), antivirus a další potřebné bezpečnostní nástroje či aplikace.

Tip číslo 2: Aktualizace

O aktualizacích jste nejspíš slyšeli už mnohokrát a samotná zařízení a systémy vám je nabízejí častěji, než byste možná chtěli. Opravdu se ale nevyplatí je odkládat třeba proto, že často opravují různé bezpečnostní chyby systémů. Tím mohou zabránit vstupu virů a jiných hrozeb do počítače. Před prací z domova zajistěte, aby byl veškerý software na přenosných firemních počítačích aktualizován.

Tip číslo 3: Zálohovat, zálohovat a zase zálohovat

Myslete na vhodné zálohování, šifrování přenášených dat i disků firemních počítačů a nastavení automatického odhlašování při nečinnosti. Práci vašim zaměstnancům ulehčí i kvalitně zabezpečená cloudová řešení: ať už ta, sloužící k ukládání dat, či rovnou celé cloudové aplikace. Ty dokážou výrazně usnadnit spolupráci na dálku.

Tip číslo 4: Jiný než firemní počítač? Ne!

Vysvětlete zaměstnancům, že musí pro práci používat výhradně firemní počítač. Nastavte systémová oprávnění tak, aby si na počítači zaměstnanci sami nemohli instalovat vlastní aplikace ani k němu připojovat své flash disky.

Tip číslo 5: Školení

Proškolte zaměstnance. Informujte je o tom, jak se při práci z domova (ne)chovat (například nepřihlašovat se na cizí sítě nebo na ty nezabezpečené, neotevírat podezřelé e-maily, při práci mimo domov nenechávat počítač neodhlášený či bez dozoru, nenechávat na domácím routeru původní hesla apod.). V rámci školení jim osvěžte také pravidla pro vytváření a změny hesel.

Tip číslo 6: V kontaktu

Zajistěte, aby zaměstnanci věděli, na koho se obrátit v případě problémů s některou aplikací nebo s počítačem. Poskytněte jim veškeré kontakty, ať už formou e-mailu či na firemním intranetu.

Tip číslo 7: Efektivní komunikace nad zlato

Nezapomeňte, že i když lidé nesedí v kanceláři, potřebují spolu efektivně komunikovat. Zvolte a vhodně nastavte systémy typu Skype, Webex či jiné, aby mohly celé týmy pracovat z domova a jejich členové spolu přitom neztratili kontakt.

 

Zabezpečení informačních technologií hraje významnou roli nejen na pracovišti, ale také při práci z domova. Jestliže si nejste jistí tím, jak vše co nejlépe nastavit, můžete se jednoduše obrátit na odborníky (například na Pekk). Ti vám pomohou s nastavením všech zařízení pro home office, volbou vhodných systémů pro vzdálenou spolupráci i se školením vašich zaměstnanců.

Naše služby

Nabízíme širokou škálu služeb, které můžeme uplatnit ve společnostech všech velikostí. Spolupracujeme jak s živnostníky, tak se zavedenými společnostmi a nadnárodními korporacemi. Neváhejte nás kontaktovat, pokud hledáte IT poradenství nebo poskytovatele IT služeb.

IT Zabezpečení

Komplexní zabezpečení IT infrastruktury, databází a citlivých dat, které jsou základem vašeho podnikání.

Počítačové sítě

Profesionální design, správa a zabezpečení podnikových počítačových sítí (LAN, WAN, VLAN, VPN).

Cloud Solutions

Úspora zdrojů a efektivnější využívání dostupnosti a zabezpečení virtuálních systémů.

Monitoring & Reporting

Monitorování využití zdrojů, využití serveru, aktivity zaměstnanců a další pro efektivní řízení společností.

Automatizace

Zefektivnění procesů a úspora peněz díky integraci IT, eliminace neefektivních procesů a zvýšení produktivity.

IT analýza

Nezávislá analýza podnikového IT a spousta inspirativních informací ke zvýšení efektivity vaší IT infrastruktury.

Kontaktujte nás

Pokud vás naše služby zaujaly, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se s vámi probereme vaše požadavky a možnosti, navrhneme optimální řešení a další kroky.

Jak můžeme pomoct zefektivnit vaše podnikání?

Rychlá zpráva