Vítejte na stránkách PEKK Consulting, IT specialistů s více než 15 lety zkušeností v oboru

Kde nás najdete

Tanvald, ČR

Otevírací doba

Po – pá: 8:00 – 17:00

a

Virtualizace IT a cloud přinese firmě nejen úspory a vyšší bezpečnost

Nechte plavat interní servery a získejte čas na vaši hlavní činnost, ušetřete náklady na výpočetní techniku a mějte jistotu, že jsou vaše data v naprostém bezpečí. Jak? Díky virtualizaci IT infrastruktury a cloudovému řešení.

Využití cloudů a virtualizace IT jsou dnes ve firmách běžnou praxí. Co z těchto technologií vytěžíte a proč je ve firmě zavádět? Virtualizace vám umožní například na jednom fyzickém hardwaru provozovat několik oddělených jednotek současně. Lépe tak využijete výpočetní zdroje. Virtualizovat lze hardware i software; typicky jsou to servery, aplikace, úložiště nebo desktopy.    

Důvody pro virtualizace IT a cloudy

Častým (ale ne jediným) důvodem pro virtualizaci IT a cloudová úložiště jsou finanční úspory. Odpadnou vám pořizovací i servisní náklady na výpočetní techniku a sníží se platby za energie (nepotřebujete například klimatizovat datové centrum).

Při využití softwaru jako služby (SaaS, např. Google for Business, MS Office, e-mail či databáze) nemusíte hlídat aktualizace a neustále nakupovat nové verze systémů.

virtualizace IT

Cloudová úložiště ve firmě

Cloud je ideálním řešením správy dat pro libovolně velkou společnost (o výhodách cloudových řešení v malých firmách si můžete přečíst tady). O bezpečnost se nemusíte bát: kvalitní cloud chrání mnohem více bezpečnostních vrstev, než data na většině firemních serverů.

S cloudem získá i malá firma zdroje, které by si jinak nemohla dovolit: například kvalitnější hardware nebo špičkový firewall.

Výhody virtualizace IT a cloudových úložišť

 • snížení komplexnosti IT na vaší straně a delegace údržby na odborníky,
 • spolehlivé zabezpečení a centralizace zálohování,
 • garantovaná dostupnost systémů a zařízení a zvýšená odolnost proti výpadkům,
 • efektivní využívání zdrojů a jejich flexibilní (re)alokace (tj.dynamické přidělování výkonu či místa podle aktuálních potřeb),
 • snadná škálovatelnost,
 • bezpečný přístup k datům a zdrojům kdykoliv a odkudkoliv.

Výhodu škálovatelnosti oceníte, jestliže ve vaší firmě potřebujete v některých obdobích roku řádově více výkonu nebo prostoru, než jindy (například e-shop před Vánocemi, cestovní kancelář během sezóny či výrobní firma, nabírající brigádníky na léto).

virtualizace IT

Co pro vás rádi zajistíme

 • Analyzujeme vaše požadavky a doporučíme konkrétní využití virtualizace IT infrastruktury nebo cloudových řešení pro vaši společnost,
 • přechod na virtuální prostředí a migraci infrastruktury do cloudu zvládneme za vás,
 • pokud máte zájem, nastavíme zálohování a obnovu dat (obnovení po havárii),
 • uvedeme řešení do provozu a řádně jej otestujeme,
 • nastavíme KPI, na základě kterých můžete dále optimalizovat cloudové řešení nebo virtualizované prostředí,
 • v případě problémů a kdykoli jindy vám rádi poskytneme technickou podporu.

Naše specializace

Vždy navrhujeme řešení šité na míru. Nemáme smlouvy s dodavateli cloudových služeb, takže si můžete být jisti, že vám vždy navrhneme to nejúčinnější řešení. Pokud máte zájem o služby v oblasti cloudových řešení, rádi vám pomůžeme najít nejlepší cestu pro virtualizaci ve vaší firmě.

 • Analýza současného řešení
 • Migrace dat
 • Záloha
 • Optimalizace

Hodnota virtualizace IT pro váš podnik

Jednou z hlavních motivací pro virtualizaci a cloudová úložiště jsou finanční úspory. Vaší firmě odpadnou pořizovací i servisní náklady na výpočetní techniku a sníží se platby za energie: nepotřebujete například klimatizovat datové centrum. I o bezpečnost je dobře postaráno: kvalitní cloud chrání více bezpečnostních vrstev, než data na drtivé většině firemních serverů.

Rozhodnete-li se pro software jako službu (SaaS, například Google for Business, MS Office, e-mail či databáze), nemusíte řešit aktualizace ani platit za každou novou verzi systému. Díky cloudu i menší firma získá zdroje, k nimž by se jinak nedostala: například kvalitnější hardware nebo špičkový firewall.

A jak vše probíhá? Na základě analýzy požadavků od nás získáte konkrétní doporučení, jak využít virtualizaci infrastruktury nebo cloudová řešení. Zařídíme hladký přechod na virtuální prostředí i migraci infrastruktury do cloudu, vyřešíme zálohování a proces obnovy dat po havárii. Následuje definice ukazatelů výkonnosti (KPI), na jejichž základě lze dál cíleně optimalizovat cloudové řešení nebo virtualizované prostředí.

Pojďme spolupracovat!

Pokud vás naše služby zaujaly, neváhejte nám napsat. Rádi vás kontaktujeme a domluvíme nezávaznou schůzku. Na schůzce prodiskutujeme vaše požadavky a možnosti, navrhneme optimální řešení a další kroky k úspěšné implementaci.

Co můžeme udělat pro váš business?

Rychlý vzkaz

Další služby

Nabízíme komplexní služby v oblasti informačních technologií a business poradenství.

IT analýza

Analýza stavu IT s hodnotným výstupem pro zefektivnění vyžití IS

IT zabezpečení

Zabezpečení infrastruktury, citlivých dat i databází

Počítačové sítě

Efektivní řešení pro připojení v rámci infrastruktury